ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan UZUNÇAKMAK'ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan UZUNÇAKMAK'ın

   Milletlerin geçmişten aldıkları ilhamla geleceklerini şekillendirme iradesini ortaya koyması bakımından tarihi kırılma anlarında kazanılan zaferlerin önemi çok büyüktür.  Bizim tarihimiz de çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Düşmana öldürücü darbenin vurulduğu ve ordularımıza İzmir yolunun açıldığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. 

   30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal Paşa liderliğinde, Türk ulusunun ve ordusunun üstün çaba ve inancıyla kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milletinin bağımsızlığına gem vurmaya kalkışan güçlerin topyekün vatan topraklarından çıkarılması ile sonuçlanan eşsiz bir zafer olarak tarihe geçmiştir.

   Bu duygu ve düşünceler içerisinde 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Hakan UZUNÇAKMAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Cad. Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.