ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan UZUNÇAKMAK' ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan UZUNÇAKMAK' ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

   Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin uzun bir tatilden sonra okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

   Hayatlarına dokunmuş olduğumuz her bir öğrenci, bu ülkenin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır" sözünde vurguladığı gibi öğretmenlerimiz toplum ve millet hayatında çok kıymetli bir role sahiptir. Bizler, idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte daima takım ruhuyla hareket ederek kendimizi geliştirmekteyiz.  Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

   Bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onların gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Şüphesiz ki eğitim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu sürecin olmazsa olmazı da ailedir. Her başarının temelinde de sevgiyle örülü, güçlü aile bağları yatmaktadır. Okul, aile ve öğretmenlerimiz eğitimin saç ayaklarıdır. Eğitimin kalitesi bu birlikteliğin sağlanmasıyla mümkündür. Çocuklarımızın eğitim yolculuğunda birlikte yol aldığımız velilerimizin desteği bizler için oldukça önemlidir. Bu bağlamda velilerimizin okullarımızla, öğretmenlerimizle sürekli işbirliği içinde olmaları en büyük arzumuzdur.

Sevgili Öğrenciler,

 

   Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluktur. Okulda hem yeni bilgiler öğrenecek hem de çok eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu asla unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer birey olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa ve insanlığın faydasına çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak görmek en büyük mutluluğumuz olacaktır. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk'ün de dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak".

   Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, fedakarca çalışan maarif kadromuzun ve velilerimizin 2023-2024 eğitim öğretim yılını kutluyor, ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

Hakan UZUNÇAKMAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Cad. Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.