ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan UZUNÇAKMAK'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan UZUNÇAKMAK'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyet Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin en güzel eseridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te "Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir" diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. 100. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin simgesi olan ay yıldızlı al bayrağımız rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş kahraman şehitlerimizin kanından almaktadır.

Milletimiz; genci, yaşlısı, kadını, erkeği bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar altında, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine hiçbir zaman engel olunamayacağını göstermiştir. Aziz bir neslin; büyük mücadeleler neticesinde kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyor, emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhuriyet; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma kararlığımızın, istikbale olan inancımızın, çocuklarımız adına aydınlık umutlarımızın adı olmaya devam edecektir.

Bu aziz yurdu bize vatan yapan, Cumhuriyetimizi bize miras bırakan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyan ve bu kutsal amaç için şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılını kutluyorum.

 

Hakan UZUNÇAKMAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

28-10-2023

Cumhuriyet Cad. Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.