ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SALİH BAŞ´ IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI!

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SALİH BAŞ´ IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI!

Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize bıraktığı en önemli miras olan Cumhuriyet’in Kuruluş Yıldönümü’nü bir kez daha idrak ediyoruz. Geleceği gören bir lider olan Atatürk, “Milletimizin tabiat ve adetlerine en uygun yönetim biçimi” olduğu için Cumhuriyet’i seçmiştir. Cumhuriyetle, ulusal irade yönetimin kaynağı durumuna getirilmiş, egemenlik kayıtsız şartsız milletimize verilmiştir.

Cumhuriyet tüm ulusun dil, din, ırk, renk, mezhep ve etnik köken gözetmeden eşit haklara sahip olduğu bir rejim şeklidir. Cumhuriyetin taşıdığı önemi anlamak Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmakla mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek yaşatmak en önemli görevlerimizdendir. Geleceğimiz ve Cumhuriyetin yarınki bekçileri olan gençlerimize zaferi anlatarak ders çıkarmalarını sağlamalıyız. Bugün atalarımızdan bizlere emanet kalan cennet vatanımızın, kalkınma yolunda ilerlememizin tek çözüm yolu, milli birlik ve bütünlüğümüze sıkı sıkıya sarılmaktan geçiyor.

            Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Milletin egemenliğine dayanan, şeffaf yönetim anlayışını ve demokratik açılımları beraberinde getiren Cumhuriyetle Türkiye, uygarlık yolunda önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Cumhuriyetimizin yeni eserlerle yüceltilmesi, varlığımızın sonsuza kadar sürdürülebilmesinin en önemli güvencesidir. Bizler bu bilinç ve kararlılıkla çalışacak, devlet ve millet olarak Cumhuriyetimizin etrafında kenetlenecek ve onu yeni eserlerle yücelterek yaşatmaya devam edeceğiz.

           93. Yılını Kutladığımız, Milletimizin Bağımsızlık ve Demokrasiye İnancının Eseri Olan, 15 Temmuz Gecesi Daha da Kuvvetlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı En İçten Dileklerimle Kutlarım.

                                                                                       Salih BAŞ
                                                                   Kabadüz İlçe Milli Eğitim  Müdürü

Cumhuriyet Cad. Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.