ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hakan UZUNÇAKMAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hakan UZUNÇAKMAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yıl dönümü.  TBMM'nin açılış günü olan bugün 1924'ten beri ülkemizde bayram olarak kutlanmakta, 23 Nisan 1929 yılından beri de Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Milletçe bir kez daha bu güzel günü yaşamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile gülücüklerin en güzelinin yüzlerinden eksik olmaması, her daim mutlu olmaları dileğiyle tüm çocuklarımızın ve yüce milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

TBMM dünyada savaş yöneten ve kazanan ilk Meclis olma özelliğini taşımaktadır. 1. Dünya Savaşı'nın sonunda yurdumuzun neredeyse her karışını işgal eden egemen güçlerin asıl amaçları bu topraklarda 1071 yılından beri var olan egemenliğimizi sonlandırmak,  yüce milletimizi yok etmek, bunun mümkün olamaması durumunda ise Türk milletini Orta Asya'nın bozkırlarına sürmekti. Ancak Mustafa Kemal Atatürk, yol arkadaşları ve Türk milleti tüm dünyaya bu topraklarda kök saldığımızı, herhangi bir yere gitmeye niyetimizin olmadığını ve burada kalmaya devam edeceğimizi göstermiş, onlarca yıldır milletimizin üstünde dolaşan kapkara bulutları dağıtmıştır. Bugün vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olacak çocuklarımızın dünya durdukça özgürce dalgalanacak şanlı Bayrağımızın gölgesinde başları dik, atalarından miras kalan inanç, şeref, cesaret ve kararlılıkla, çağın gerektirdiği her türlü donanıma sahip olarak yarına koşmalarını sağlamak en büyük ödevimiz ve görevimizdir.  Nice 23 Nisanlara...

Cumhuriyet Cad. Kabadüz Anaokulu 2. Kat 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.