ORDU KABADÜZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bugün, aziz vatanın düşmanın kirli ayaklarının altından alınması yolunda ilk kıvılcımın Samsun'dan çakıldığı gün olan 19 Mayıs 1919' un 102. yıl dönümü. Bu vesilesi ile tüm gençlerimizin  Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Birinci Dünya Savaşı'nı yenik tamamlayan Osmanlı Devleti'nin başkenti İstanbul işgal edilmiş ve itilaf devletlerinin 55 parçalık donanması Boğaziçi'ne gelmeye başlamıştır. Bu sırada Haydarpaşa Garı'nda bulunan Mustafa Kemal iskelede bekleyen Fransız işgal kuvvetlerine ait Enterprise (Kartal) istimbotuna binerek, Haydarpaşa'dan Galata' ya hareket etmiştir.

Demirli savaş gemilerinin arasından geçerek ilerleyen istimbotta bulunan ve üzüntü içinde ağlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün yaveri Cevad Abbas'a Mustafa Kemal Atatürk "Geldikleri Gibi Giderler!" sözünü söyler. Gerçekten de milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolunda ortaya koyduğu sarsılmaz azim ve kararlılık sayesindedir ki Mustafa Kemal Atatürk'ün bu öngörüsü gerçek olur  ve vatanın namusu kurtulur.

Burada şunu unutmamak gerekir ki bu aziz milletin özverili mücadelesi sonunda düşman askerleri geldikleri gibi gittiler ancak gittikleri gibi gelmeleri de olasıdır. Bu sebeple ülkemizin geleceği olan gençlerimize, aziz yurdumuzu geleceğe mutlu ve huzurlu bir şekilde ulaştırmak için büyük görevler; biz öğretmenlerine ise bir o kadar ağır bir sorumluluk düşmektedir. 

Bu duygularla başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  vatan için canını ortaya koyarak ölümsüzleşen tüm kahramanlarımızı hayır ve dua ile yad ediyoruz. Ve atalarımıza diyoruz ki "Allah  iyi ki bizlere sizlerin torunları olmayı nasip etmiş."

Cumhuriyet Cad. Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 52020 - (452)8412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.